Ganapati Prarthana Ghanapatham in Oriya

Ganapati Prarthana Ghanapatham in Oriya, Lyrics of Ganapati Prarthana Ghanapatham in Oriya..

Ganapati Prarthana Ghanapatham begins with ‘Om Gananaam thwa Ganapathim havamahe…’..

Here are the lyrics of Ganapati Prarthana Ghanapatham in Oriya

ଓଂ ଗଣାନା”ମ ତ୍ଵା ଗଣପ’ତିଗ୍‍ମ ହଵାମହେ କଵିଂ କ’ଵୀନାମ ଉପମଶ୍ର’ଵସ୍ତଵମ | ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମଣସ୍ପତ ଆ ନଃ’ ଶୃଣ୍ଵନ୍ନୂତିଭି’ସ୍ସୀଦ ସାଦ’ନମ ||

ପ୍ରଣୋ’ ଦେଵୀ ସର’ସ୍ଵତୀ | ଵାଜେ’ଭିର ଵାଜିନୀଵତୀ | ଧୀନାମ’ଵିତ୍ର୍ୟ’ଵତୁ ||

ଗଣେଶାୟ’ ନମଃ | ସରସ୍ଵତ୍ୟୈ ନମଃ | ଶ୍ରୀ ଗୁରୁଭ୍ୟୋ ନମଃ |

ହରିଃ ଓଂ ||

ଘନାପାଠଃ

ଗଣାନା”ମ ତ୍ଵା ଗଣାନା”ମ ଗଣାନା”ମ ତ୍ଵା ଗଣପ’ତିଂ ଗଣପ’ତିଂ ତ୍ଵା ଗଣାନାଂ” ଗଣାନାଂ” ତ୍ଵା ଗଣପ’ତିମ ||

ତ୍ଵା ଗଣପ’ତିଂ ତ୍ଵାତ୍ଵା ଗଣପ’ତିଗ୍‍ମ ହଵାମହେ ହଵାମହେ ଗଣପ’ତିଂ ତ୍ଵାତ୍ଵା ଗଣପ’ତିଗ୍‍ମ ହଵାମହେ | ଗଣପ’ତିଗ୍‍ମ ହଵାମହେ ହଵାମହେ ଗଣପ’ତିଂ ଗଣପ’ତିଗ୍‍ମ ହଵାମହେ କଵିନ୍କଵିଗ୍‍ମ ହ’ଵାମହେ ଗଣପ’ତିଂ ଗଣପ’ତିଗ୍‍ମ ହଵାମହେ କଵିମ | ଗଣପ’ତିମିତି’ଗଣ-ପତିମ ||

ହଵାମହେ କଵିଂ କଵିଗଂ ହ’ଵାମହେ ହଵାମହେ କଵିଂ କ’ଵୀନାନ୍କ’ଵୀନାଂ କଵିଗଂ ହ’ଵାମହେ ହଵାମହେ କଵିନ୍କ’ଵୀନାମ ||

କଵିନ୍କ’ଵୀନାନ୍କଵୀନାଂ କଵିନ୍କଵିଂ କ’ଵୀନାମୁ’ପମଶ୍ର’ଵସ୍ତମ ମୁପମଶ୍ର’ଵସ୍ତମ ନ୍କଵୀନାଂ କଵିନ୍କଵିଂ କ’ଵୀନାମୁ’ପମଶ୍ର’ଵସ୍ତମମ ||

କଵୀନାମୁ’ପମଶ୍ର’ଵ ସ୍ତମମୁପମଶ୍ର’ଵସ୍ତମଂ କଵୀନା ନ୍କ’ଵୀନା ମୁ’ପମଶ୍ର’ଵସ୍ତମମ | ଉପମଶ୍ର’ଵସ୍ତମ ମିତ୍ୟୁ’ପମଶ୍ର’ଵଃ-ତମମ ||

ଜ୍ୟେଷ୍ଟରାଜଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ’ ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ’ ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ’ ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ’ ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମଣଃ | ଜ୍ୟେଷ୍ଠରାଜମିତି’ଜ୍ୟେଷ୍ଠ ରାଜମ” ||

ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମଣସ୍ପତେ ପତେବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମ’ଣାଂ ବ୍ରହ୍ମଣସ୍ପତେ ||

ବ୍ରହ୍ମଣସ୍ପତେ ପତେ ବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମଣସ୍ପତ ଆପ’ତେ ବ୍ରହ୍ମଣୋ ବ୍ରହ୍ମଣସ୍ପତ ଆ | ପତ ଆ ପ’ତେପତ ଆନୋ’ନ ଆପ’ତେ ପତ ଆନଃ’ ||

ଆନୋ’ନ ଆନ’ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ ଛୃଣ୍ଵନ୍ନ ଆନ’ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ | ନ ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ ଛୃଣ୍ଵନ୍ନୋ’ନ ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ୍ନୂତିଭି’ ରୂତିଭିଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ୍ନୋ’ନ ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ୍ନୂତିଭିଃ’ ||

ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ୍ନୂତିଭି’ ରୂତିଭିଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ ଛୃଣ୍ଵନ୍ନୂତିଭି’ସ୍ସୀଦ ସୀଦୋତିଭି’ଶ୍ଶୃଣ୍ଵନ ଛୃଣ୍ଵନ୍ନୂତିଭି’ସ୍ସୀଦ ||

ଊତିଭି’ସ୍ସୀଦ ସୀଦୋତିଭି’ ରୂତିଭି’ସ୍ସୀଦ ସାଦ’ନଗଂ ସାଦ’ନଗଂ ସୀଦୋତିଭି’ରୂତିଭି’ସ୍ସୀଦ ସାଦ’ନମ | ଊତିଭି ରିତ୍ୟୂତି-ଭିଃ ||

ସୀଦସାଦ’ନଗଂ ସାଦ’ନଗଂ ସୀଦ ସୀଦ ସାଦ’ନମ | ସାଦ’ନମିତି ସାଦ’ନମ ||

ପ୍ରଣୋ’ ନଃ ପ୍ରପ୍ରଣୋ’ ଦେଵୀ ଦେଵୀ ନଃ ପ୍ରପ୍ରଣୋ’ ଦେଵୀ | ନୋ’ ଦେଵୀ ଦେଵୀ ନୋ’ନୋ ଦେଵୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ଦେଵୀ ନୋ’ ନୋ ଦେଵୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ||

ଦେଵୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ଦେଵୀ ଦେଵୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ଵାଜେଭିର୍ଵାଜେ’ଭି ସ୍ସର’ସ୍ଵତୀ ଦେଵୀ ଦେଵୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ଦେଵୀ ସରସ୍ଵତୀ ଵାଜେ’ଭିଃ ||

ସର’ସ୍ଵତୀ ଵାଜେ’ଭି ର୍ଵାଜେ’ଭି ସ୍ସର’ସ୍ଵତୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ଵାଜେ’ଭି ର୍ଵାଜିନୀ’ଵତୀ ଵାହିନୀ’ଵତୀ ଵାଜେ’ଭି ସ୍ସର’ସ୍ଵତୀ ସର’ସ୍ଵତୀ ଵାଜେ’ଭି ର୍ଵାଜିନୀ’ଵତୀ ||

ଵାଜେ’ଭିର୍ଵାଜିନୀ’ଵତୀ ଵାଜିନୀ’ଵତୀ ଵାଜେ’ଭିର୍ଵାଜେ’ଭିର୍ଵାଜିନୀ’ଵତୀ | ଵାଜିନୀ’ଵତୀତି’ ଵାଜିନୀ’ଵତୀ ଵାଜେ’ଭିର୍ଵାଜେ’ଭିର୍ଵାଜିନୀ’ଵତୀ | ଵାଜିନୀ’ଵତୀତି’ ଵାଜିନୀ’-ଵତୀ ||

ଧୀନା ମ’ଵିତ୍ର୍ୟ’ଵିତ୍ରୀ ଧୀନାଂ ଧୀନାମ’ଵିତ୍ର୍ୟ’ ଵତ୍ଵ ଵତ୍ଵଵିତ୍ରୀ ଧୀନାଂ ଧୀନାମ’ଵିତ୍ର୍ୟ’ଵତୁ | ଅଵିତ୍ର୍ୟ’ଵତ୍ଵଵ ତ୍ଵଵିତ୍ର୍ୟ’ଵି ତ୍ର୍ୟ’ଵତୁ | ଅଵତ୍ଵିତ୍ୟ’ଵତୁ ||

Write Your Comment